Dilek Çelebi Çelik

Dilek Çelebi Çelik, Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuş, hemen ardından master eğitimini tamamlayarak “KLİNİK PSİKOLOG” ünvanını almıştır.

Üniversite hayatı süresince aktif bir şekilde psikoloji ile ilgilenmiş, ulusal öğrenci kongrelerinde araştırmalarını yayımlamış, Tarlabaşı Toplum Merkezi’ne gönüllü olarak destek vermiş, Üniversitenin psikoloji kulübünün kuruluşunda rol alarak psikoloji günlerini ve pek çok semineri organize etmiştir.

Üniversite hayatı boyunca Panik bozukluk tedavi ve yaklaşımı, Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma Sonrası Stres Bozukluğu Atölye Çalışmaları, Davranış ve Davranış Bozukluklarının Nörolojik Temelleri başta olmak üzere pek çok workshop ve seminere katılmıştır.

Prof. Dr. Kültegin ÖGEL’in derneği olan Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği’nden Entegratif Aile ve Çift terapisi, Cinsel İşlev Bozukluğu, Oyun Terapisi, Stanford Binet Zeka Testi ve Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerini; Yrd. Doç. Dr. Alper ENGELER’in koordinatörlüğünde İstanbul Psikoloji Enstitüsü’nden Psikolojik değerlendirme testleri, WISC-R ve MMPI eğitimlerini; Nöroloji Uzmanı Dr. Ferda Korkmaz Özkanoğlu’ndan yetişkinler ve çocuklar için dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu test eğitimini, ODTÜ akademisyeni Dr. Songül Bozkurt’tan Rorschach testi eğitimini tamamlamıştır.

Prof. Dr. Emre KONUK ve ekibi tarafından Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde verilen EMDR 1.Düzey ve 2.Düzey eğitimlerini başarı ile tamamlayarak EMDR uygulayıcısı olmaya hak kazanmıştır.

Meslek hayatını sağlam temeller üzerine kurmuş olan Uzm. Kl. Psk. Dilek ÇELEBİ ÇELİK, halen kendini geliştirmeye devam etmekte güncel eğitim ve seminerleri takip etmektedir.

Ayrıca EMDR derneği üyesi ve onaylı terapistleri arasında yer almaktadır.

TEILEN